Projekt reklamy

2 sposoby jak przygotować ciekawy i chwytliwy projekt reklamy.

  • Wszystko na stół czy wyciąganie wniosków z reklamy?
  • Zalety i projekt reklamy: „za i przeciw”, czy tylko za?

Wszystko na stół czy wyciąganie wniosków z reklamy?

Na ten temat były nawet przeprowadzone badania. I jednoznacznie wychodzi na to że sposób „podaj wszystko od razu” nie sprawdza się najlepiej. Ujmując to tak: Ludzie nie lubią jeśli spróbujemy nakłonić ich poprzez reklamę do konkretnych działań albo jak mają myśleć. Myślę że nie trzeba na ten temat badań żeby dojść do takich samych wniosków. Wykładanie klientowi wszystkiego na stół nie jest dobrym pomysłem, ponieważ ograniczamy tym możliwość podjęcia własnej decyzji i wyciągnięcia osobistych wniosków. Zdecydowanie lepiej oddziałuje reklama jeśli konsument po zapoznaniu się z ofertą na swój sposób stwierdzi że rzeczywiście taki produkt będzie mu potrzebny.

Zalety i projekt reklamy: „za i przeciw” czy tylko za?

Jedną z opcji jest przedstawienie samych zalet w ofercie. Jednak kto dziś uwierzy w same zalety produktu. Nie jest  to powszechnie stosowana technika sprzedaży żeby projekt reklamy zawierał też opisane słabe strony produktu.

Jeśli kierujemy reklamę do konsumenta inteligentnego który po krótkiej analizie sam dojdzie do stwierdzenia że produkt przecież nie może zawierać tylko samych zalet ale ma też wady. Może się poczuć oszukiwany i nie ważne jak dobry projekt reklamy zrobimy nasza wiarygodność spada.

Takie argumenty budują autentyczność firmy jeśli dana usługa jest droga i istnieje ryzyko niepowodzenia. Taka otwartość w reklamie potęguję uczciwość marki i zmniejsza wewnętrzny sprzeciw. „Nasza herbata nie należy do najtańszych, jednak proszę zwrócić uwagę na….”

To bardzo proste sposoby, warto je brać pod uwagę przy komponowaniu reklamy.  Jest cały szereg innych metod które w połączeniu stworzą reklamę kompletną. Ciekawa książka która omawia wile interesujących badań i przykładów jak zrobić projekt reklamy: Reklama-Jacek Kall

Jeśli interesuje cię wykonanie projektu skutecznej i kreatywnej reklamy zapraszam do złożenia zapytania, odpowiedź otrzymasz w ciągu 1h.

© Wszystkie prawa zastrzeżone

Made with ❤ by Afiszu.pl